Technologia

Home office – jak zaaranżować przestrzeń?

Nigdy wcześniej pracownicy nie pracowali zdalnie na tak szeroką skalę. Miliony ludzi próbują pracować w domu – o ile oczywiście mogą. Life Kit chce pomóc WFH pracować dla Ciebie, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Mamy również odcinki o środkach ostrożności, które możesz podjąć (np. Mycie rąk!), A także o zapewnianiu dzieciom rozrywki i aktywności podczas wszystkich zamknięć szkoły. Oto kilka profesjonalnych porad dotyczących pracy zdalnej, prawdopodobnie przez dłuższy czas.

1. Uporządkuj swoją technologię.


Technologia umożliwia przede wszystkim pracę zdalną. Dlatego nie zapomnij zabrać laptopa do domu i nie zapomnij o ładowarce. Zabierz też do domu mysz i klawiaturę – wszystko, co może ułatwić pracę na laptopie w domu. Jeśli nie masz laptopa do pracy i będziesz spędzać dużo czasu zdalnie, zapytaj, czy przełożony chce, abyś zabrał komputer stacjonarny do domu. Jeśli nie prowadzisz samochodu, a transport publiczny to za dużo, zapytaj pracodawcę, czy możesz wydać taksówkę lub wspólny przejazd. Jest też oprogramowanie. Upewnij się, że masz odpowiednie aplikacje. Wielu pracowników zdalnych w dużym stopniu korzysta ze Slacka, Microsoft Teams, Skype, Zoom lub GoToMeeting. Jak najszybciej wyjaśnij, co Twój zespół planuje wykorzystać. Oczywiście chcesz mieć pewność, że cała Twoja technologia faktycznie działa w domu. Potrzebujesz bezpiecznej linii? Czy te aplikacje są dostępne z domowej sieci Wi-Fi? Czy potrzebujesz klucza bezpieczeństwa, aby się zalogować? To wszystko pytania, które należy zadać przełożonemu lub działowi IT.

2. Upewnij się, że masz przepustowość.


Inna rzecz? Dostęp do Internetu – czy Twój komputer w domu jest wystarczająco solidny, aby umożliwić Ci prowadzenie wideokonferencji? Wiele konferencji i prawie wszystkie nieistotne podróże służbowe są obecnie anulowane, więc ludzie chcą korzystać z wideokonferencji online, która wymaga dobrego połączenia z Internetem. Jeśli przepustowość jest niska i prowadzisz rozmowę wideo, spróbuj wyłączyć inne programy, aby zmniejszyć obciążenie połączenia. Jeśli twoje połączenie jest naprawdę niestabilne, często możesz wyłączyć część wideo rozmowy i uczestniczyć w niej tylko z dźwiękiem, co podważa cel spotkania z zespołem, ale nadal pozwala uczestniczyć w rozmowie.

Jeśli Twoje połączenie nie jest stabilne, ustal podstawowe zasady określające, kiedy dzieci nie mogą być online, ponieważ mama uczestniczy w telekonferencji, lub, jeśli to możliwe, planuj spotkania wideo z partnerem lub innymi członkami rodziny.

3. Dzieci są w porządku – ale też są w domu.


W związku z zamknięciami szkół i obawami związanymi z umieszczaniem dzieci w przedszkolu, a także zatrudnianiem tych miejsc, rodzice stają przed wyzwaniem, zwłaszcza rodzice, którzy muszą fizycznie iść do pracy, ponieważ nie mają możliwości pracy zdalnej.

Jeśli pracujesz w domu z dziećmi, musisz przygotować plan edukacji i rozrywki. Zaopatrz się w książki i puzzle. Również korzystanie z usług przesyłania strumieniowego jest w porządku.

„Jeśli szkoła jest zamknięta przez określony czas, nawet jeśli rodzicom jest długo i trudno jest zorganizować opiekę, ważne jest, aby nie przegrupowywać dzieci ponownie, ponieważ efekt zamknięcia szkoły będzie znacznie mniejszy”.

Rodziny w całym kraju stają się bardzo kreatywne dzięki wirtualnym datom gry, korzystając z czatu wideo, a także platform takich jak Roblox, które pozwalają dzieciom rozmawiać podczas wspólnej gry wideo.

Bądź również elastyczny, jeśli chodzi o to, ile pracy możesz realistycznie wykonać, jeśli chcesz zrównoważyć opiekę nad dzieckiem. #WorkLifeBalance. Po prostu nie taki, na jaki liczyłeś.

Oto więcej wskazówek dotyczących zarządzania rodzicielstwem w czasach koronawirusa, w tym pomysły na pracę z dziećmi w domu.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Home office – jak zaaranżować przestrzeń?
  1. Im mniej rozpraszaczy tym lepiej. Tym kierowałbym się przy aranżacji biura domowego.

Comments are closed.