Internet

Dlaczego warto tworzyć strony z użyciem WordPress?

WordPress to najpopularniejszy system do zarządzania treścią. Platforma ta zgromadziła wokół siebie wielu zwolenników, a to za sprawą doskonałych funkcjonalności, jak i intuicyjnej obsługi panelu sterowania. Jeśli chcesz poznać zalety i ciekawostki dotyczące tego systemu, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu!

CMS WordPress – ABC funkcjonalności

Bardzo dużo nowoczesnych witryn budowanych jest aktualnie na WordPress’ie. Są to zarówno proste strony, które służą jako wizytówki, jak również rozbudowane serwisy e-commerce. Tak że już na tym etapie wiadomo, że platforma posiada szereg niezbędnych funkcjonalności. Dodatkowo, system ten można wzbogacić o różnorodne wtyczki, które będą uatrakcyjnią wiele aspektów na stronach internetowych. Aktualnie, wiele firm z Warszawy czy też innych miast wojewódzkich korzysta z tego silnika, stawiając pierwsze kroki marketingowe w sieci.

Zakładanie strony internetowej na WordPress

Budowanie strony WWW w popularnym CMS-ie jest dość intuicyjne, choć w późniejszych krokach warto jednak powierzyć projektowanie, jak i wdrożenia specjalistom z dziedziny IT, ale… po kolei. Jak w ogóle wygląda proces tworzenia dowolnej witryny www? Otóż, na samym początku należy wykupić domenę, hosting oraz podstawowe zabezpieczenie SSL. Kolejnym jakże istotnym elementem jest instalacja CMS WrdPress i zapoznanie się z kokpitem platformy. Następnie, warto: ustawić odnośniki, a także opis strony, aby nie pogubić się w późniejszych działaniach, dodać pierwszą stronę, zainstalować wybrany motyw oraz wtyczki niezbędne do funkcjonowania seriwsu, a w ostatnim kroku wybrać narzędzia do budowania strony www. W tych kilku punktach zostały zawarte etapy działań stricte technicznych. W przypadku braku zainteresowania obszarem webdevelopment’u, pamiętaj, że agencje marketingowe zawsze służą pomocną ręką i naturalnie pomogą założyć każdy rodzaj strony internetowej.

Jakie zalety ma strona oparta o WordPress?

Jednym z absolutnych plusów korzystania z CMS WordPress jest to, że projektowanie stron internetowych odbywa się na tym silniku kompletnie za darmo. Jeżeli pragniesz utworzyć prostą witrynę typu one page, która nie wymaga użytkowania specjalnych narzędzi, ani wtyczek, to z całą pewnością będziesz usatysfakcjonowany podczas korzystania z tej popularnej platformy. W przypadku braku zainteresowania obszarem webdevelopment’u, pamiętaj, że agencje marketingowe zawsze służą pomocną ręką i naturalnie pomogą założyć każdy rodzaj strony internetowej. 

Similar Posts