Kasyna

Ważne informacje o zakładach w pokerze na prawdziwe pieniądze

poker

Jeśli interesuje nas gra w pokera, warto przyjrzeć się najpierw wzorcom zakładów, jakie dostępne są w tej rozgrywce. Świadomość tego, jakie typy zakładów pokerowych udostępniane są w danym rozdaniu, jest istotna, jeśli mamy zamiar zgarniać regularne wygrane.

Oto najczęstsze problemy, z jakimi głowią się gracze, którzy decydują się na rozgrywkę w pokera online:

Kiedy wchodzić all-in w pokerze?

Wejście za wszystko sprowadza się do tego, jak pewni jesteśmy swojej pozycji. Nie należy jednak mylić naszej pewności siebie z wartością naszych kart lub całej ręki.

Chociaż sensowne jest wejście all-in, mając pocket pair hole, nadal możemy uzyskać przewagę dzięki kartom o niskiej wartości, jeśli dobrze zrozumiemy schemat obstawiania przeciwnika. Szukajmy graczy, którzy konsekwentnie pasują, gdy ktoś podbija. Możemy wykorzystać ich wahanie, kiedy wchodzimy za wszystko, mając jednocześnie zabezpieczenie z przyzwoitej pary lub dwóch par.

Czym jest c-bet w pokerze?

Obstawianie przed flopem i na flopie to zakład kontynuacyjny, czyli tzw. c-bet. Agresorzy używają tych zakładów, aby zmusić graczy do spasowania na flopie, pozostawiając pokaźną pulę. C-bet jest skuteczną metodą zastraszania, jeśli mamy dobry zakres podczas pierwszych dwóch streetów i staramy się uniknąć możliwych odwrotów na turnie lub riverze.

Prawidłowe c-bety wymagają takich rąk jak K, J lub A, 10 i jednocześnie obstawiając zakład pre-flop, który jest równy lub wyższy od puli. Łączenie się z flopami w celu utworzenia pary z silnymi kartami, a nawet niesamowitymi tripami, to zielone światło do ukończenia c-betu.

Co oznacza slow play w pokerze?

Slow play, czyli wolna rozgrywka, obejmuje silną rękę na flopie, przy jednoczesnym ciągłym czekaniu i sprawdzaniu aż do turna. Po prostu obstawiamy wartość puli podczas rivera, aby rozpocząć grę. Gracze próbujący tej metody skupiają się na tym, aby nie odstraszać przeciwników i ich żetonów.

Pokerzyści, którzy zmuszeni są do wolnej rozgrywki, z reguły chcą trafić na riverze draw, taki jak para. Albo wydaje im się, że zdobyli na flopie znaczącą rękę. Gracze wykorzystujący c-bety i value bety często są ofiarami takiej gry, ponieważ uważają, że duży zakład na riverze jest blefem.

Czy gra all-in jest dobrą strategią w pokerze?

Faktem jest, że w wykorzystaniu zakładów all-in pomogą nam dwie sytuacje, przy czym pierwsza zmusi przeciwników do spasowania. Grożenie graczom wysokim zakładem na flopie pozwala zakończyć rozdanie, zanim przeciwnicy zdobędą draw na turnie lub riverze.

Zakłady all-in mogą nas również uratować, jeśli stracimy więcej niż połowę swojego stosu żetonów. Skorzystajmy z dobrej ręki na dołku, gdy tylko ją otrzymamy, zamiast czekać, aby zapłacić BB lub SB, żeby postawić wszystko.

Jaka jest najlepsza strategia w Texas Hold’em

Profesjonalni gracze mają określone style gry w pokera. Na przykład, dla każdego profesjonalisty, który chętnie eksperymentuje z nowymi strategiami, takimi jak slow play i all-in bet na riverze, poker jest jak chleb powszedni.

Natomiast turnieje pokerowe to istne pola bitwy. Spodziewajmy się więc, że profesjonalni gracze będą używać mieszanki technik i strategii, takich jak c-bety i three-bety, które są skuteczne podczas rozgrywki o wysokim napięciu.

Dlatego w turniejach z dużym stackiem, gdzie stawki i ciemne są wysokie, oczekujmy tylko najlepszych możliwych zagrań. Prawda jest taka, że probe bety i overbety pozwalają profesjonalistom łatwo przytłoczyć niedoświadczonych graczy podczas gry.

Więcej o rozgrywkach pokerowych i wielu innych grach hazardowych można znaleźć na www.hazardowy.pl. Dostępne są tu również lukratywne bonusy bez depozytu na gre w renomowanych kasynach online.

Czy silne ręce należy rozgrywać powoli?

W odpowiedniej sytuacji powolna rozgrywka może prowadzić do dużej wypłaty. Dobrym przykładem może być tutaj łapanie agresorów, którzy konsekwentnie wykonują three-bety i c-bety. Podbicie na flopie lub turnie może zmusić aktywnych graczy do spasowania, zamiast do obstawiania zakładów na dwóch streetach.

Powinniśmy uważać na wolne rozgrywki, jeśli w grze jest wiele rąk. Pomimo że mamy silną rękę przed flopem, nasze szanse na wygraną spadną, jeśli więcej niż jeden przeciwnik będzie czekać na groźne dobranie na ostatnich dwóch streetach.

Wygranie turnieju pokerowego, a nawet pokera na pieniądze, wymaga korzystania z różnych rodzajów zakładów. I nie możemy przyjąć żadnego schematu, ponieważ łatwo będziemy demaskować nasze zamiary innym graczom. Możemy w pełni wykorzystać każdą strategię obstawiania, znając swój aktualny zakres kart przed flopem lub na flopie oraz zapoznając się z nawykami obstawiania zakładów przez przeciwników.

Similar Posts